KTU mokslininko interviu

Dr. Edmundas Monstvilas, Instituto Statybinės fizikos laboratorijos mokslo darbuotojas:

Edmundas MonstvilasKiekvienais metais statomų namų energinio naudingumo vertinimo kriterijai griežtėja. Šiandien naujai statomiems namams pakanka B klasės įvertinimo, 2016 reikės siekti A, o 2018 metais – A+ energinės klasės įvertinimo.

Iš architektų ir inžinierių girdėti daug nusiskundimų dėl sudėtingų aukštos energinės klasės namų sistemų bei įrengimo reikalavimų. Tokios klasės pastatuose būtini reikalavimai statybą pabrangina, tad daugelis statytojų ir investuotojų, nematydami didžiulės paklausos ir poreikio, jos atsisako. Tačiau labai svarbu perprasti pasyvaus namo filosofiją, ką nuolat konsultuodamasis ir tardamasis su mokslininkais dėl „Ateities namų“ projekto parengimo bei įgyvendinimo darė Eugenijus Kovalkovas. Be to, jo statomi namai nepabrango taip stipriai, mat apšiltinimo pabrangimą kompensavo mažesnio galingumo šildymo sistema.

Kodėl verta gyventi tokiame name? Pasyvus namas pasižymi komfortinėmis gyvenimo sąlygomis: mechanine ventiliacija, užtikrintu vėdinimu, tolygiu šilumos pasiskirstymu. Visame pastate jauku, tačiau svarbiausia jaukiai jaučiasi ir kišenė.

Su mumis susisiekti galite telefonu 861276084 arba užpildydami žemiau esančią formą

Vardas

Telefono numeris*

El. paštas*

Užklausimo tema

Užklausimo tekstas