„Ateities namų“ palyginimas su įprastais namais

„Ateities namai“ – tai namai, kurių energijos poreikis yra itin mažas. Tai reiškia, jog daugiau nei pusė namo energijos yra naudojama iš atsinaujinančių energijos išteklių, o namo konstrukcijos bei šiluminė varža atitinka Europos sąjungos direktyvų reikalavimus. A+ energinė klasė pasiekiama statybų techniniais sprendimais, naudojant kokybiškas, sandarias statybines medžiagas, o namo energijos sąnaudos per metus siekia iki 24 kWh kvadratiniam metrui.

Šiandien naujai statomi namai privalo atitikti B energinę klasę, kuri reikalauja, kad namas būtų kokybiškai apšiltintas. Tačiau šios klasės namams nereikalingi specialūs akredituotų laboratorijų atlikti sandarumo testai. Vadinasi nėra jokių garantijų, kad namas pastatytas kokybiškai, laikantis statybos normų reikalavimų. Jei namas pastatytas nekokybiškai, šiltinimo medžiagų sienų storis netenka prasmės. To pasekoje namas gali prarasti daugiau šilumos ir net neatitikti B klasės, o tik C ar D energetinio naudingumo klasę. Tuo tarpu daugelis senų pastatų atitinka tik G klasės kategoriją, kuri rodo, jog namas visiškai energetiškai neefektyvus.

Lietuvoje A++ kategorijos namų dar nėra, tačiau jau 8 būstų savininkai gyvena namuose, kuriems suteikti A+ vertės sertifikatai – tarp jų ir „Ateities namams“.

Pagal 2021 metų ES direktyvas, visi naujai statomi namai turės atitikti aukščiausios šiluminės klasės namų reikalavimus. Tikėtina, kad pagal dabartines technologijas (B ir C klasės) statomų namų kaina kris. Todėl „Ateities namai“ yra investicija į savo gerbūvį ir ateitį!

Su mumis susisiekti galite telefonu 861276084 arba užpildydami žemiau esančią formą

Vardas

Telefono numeris*

El. paštas*

Užklausimo tema

Užklausimo tekstas